FOTOVOLTAICKÁ ELEKTRÁRNA na Vaši plochou střechu

Solární energie je vynikající energetickou volbou pro panelové domy s rovnou střechou. Instalace solárních panelů Vám nezatíží a nezničí konstrukci střechy a střešního pláště.

Máme vlastní systém uchycení panelů na střechu. Pod panely se instaluje nosný rám, ve tvaru čtverce-obdelníku z hliníkových nosných profilů, který je kotven v rozích skrz střešní plášť do betonových panelů a zatížen betonovým závažím. Mluvíme nyní o 4 kotevních bodech na platformu, která je samonosná. Platforma nezatěžuje konstrukci střechy váhou panelů. Prostupy kotvení jsou ošetřeny navařovacím límcem na stávající krytinu. Konec límce je ošetřen krycí kloboukovou podložkou. Konstrukce je celohliníková včetně uchycení solárních panelů.

Konstrukce je ošetřena proti oxidaci lakováním.

– Podmínkou instalace je projekt, statický výpočet, ekonomická rozvaha
– Následuje dotační titul, realizace.

Při instalaci solárních panelů na plochou střechu je jedním z rozhodnutí, které musíte učinit, zda panely umístit naplocho nebo je naklonit do pravidelnějšího úhlu 25° pomocí naklápěcího montážního zařízení. 

Systémy solárních panelů s plochou střechou jsou z hlediska designu flexibilnější než instalace se šikmou střechou, takže je snazší získat z vašich panelů maximální výkon. Solární panely na šikmých střechách a solární panely umístěné na plocho mají různé konstrukční problémy.

Solární panely můžete nainstalovat na plochou střechu, pokud je vaše střecha v dobrém technickém stavu a v blízkosti nejsou žádné významné překážky, jako jsou domy, které mohou zastínit sluneční svit a snížit váš energetický příjem.

Instalace
Solární panely na šikmých střechách jsou obvykle orientovány na jih, aby maximalizovaly sluneční záření
a vytvářely více energie. Aby bylo možné postavit řádný systém solárních panelů, který generuje optimální elektřinu, je třeba zvážit dva kritické aspekty.

– Úhel sklonu solárního panelu
– Orientace solárních panelů

Výstup
Na ploché střeše můžete své solární panely natočit libovolným směrem a naklonit je do libovolné míry. Protože máte tuto možnost volby, můžete maximalizovat svůj energetický příjem.

Usazování nečistot
Dešťová voda smývá nečistoty, proto je důležité, aby byly panely nakloněné. Bez této samočisticí schop-nosti zůstanou nečistoty na solárním panelu, což sníží jeho účinnost.

Čištění
Způsoby čištění:
1. Čištění solárních panelů vodou a mýdlem
2. Najmutí úklidové firmy 1x ročně