Specialista na závěsné balkony, zábradlí a zasklení

projekce, statika, výroba, montáž

Systém závěsného balkónu byl naší firmou vyvinut na základě mnohaletých zkušeností s výrobou a montáži ocelového, hliníkového zábradlí a požadavky vyrobit hliníkový závěsný balkón na místo, kde doposud žádné balkóny nebyly.

Konstrukce je složena ze závěsných háků, závěsných táhel, hliníkového roštu 80 x 100 x 4, dřevoplastové podlahy nebo hliníkové protiskluzové podlahy o síle 5mm.

Zábradlí je vyrobeno z hliníkového zábradlí o tloušťce 2mm 3mm nebo 5mm a rozměru 80 x 60mm či 60 x 60mm (možno použít také rozměr 100 x 60mm).

Konstrukce zábradlí a roštu podlahy se spojuje originálními rohovníky, které mají drážky proti uvolnění.

Konstrukce a rohovníky jsou spojeny v nepohledových místech hliníkovými trhacími nýty. Konstrukce zábradlí lze také vyrobit jako svařovaná konstrukce. V tom případě, pak nelze použít povrchovou úpravu ELOX, ale musí být lakovaná KOMAXITEM celá konstrukce.

Samonosná konstrukce zábradlí má podpěrné válečky pro vymezení mezery mezi zábradlím a podlahou.

Montáž závěsných balkónu se provádí zavěšením na háky, které jsou předem namontované na plášť domu.

Profily vyrábíme v 6ti odstínech ELOX nebo povrchovou úpravou KOMAXIT v odstínech RAL.

Vhodnou výplní zábradlí je navrženo bezpečnostní sklo STADIP 3.3.1. v různých odstínech nebo kompaktní desky KRONOPLAN tl. 6mm, MAX EXTERIOR tl. 6mm.

Pro tyto výplně jsou provedeny průrazné zkoušky v souladu s normou. Na konstrukci závěsného balkónu je proveden statický výpočet.

Detaily hliníkového zábradlí z profilu

Detaily hliníkového zábradlí z vrchu

Detaily hliníkového zábradlí z boku

Možnosti závěsných balkonů